Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalısınız?


Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalısınız?

Eklenme : 1.11.2019 00:00:00

Dünyanın oluşumundan bu yana hayatımızı idame ettirebilmemiz için olmazsa olmaz diyebileceğimiz belli başlı maddeler vardır. Bunların başında su gelir.  Su geçmişten bu yana insanlık tarihinde ki en önemli ihtiyaçlardan birisi olmuştur. Temiz suya ulaşmak için toplumlar bitmek bilmeyen bir mücadele vermişlerdir. En az hayatımız kadar içtiğimiz suyu da dikkate almalıyız. Günümüzde birçok insan temiz suya ulaşamadığı için hayatını kaybetmekte. Bu hepimizin bildiği bir olay. Fakat bilmediğimiz ya da ciddiye almadığımız başka bir olay daha var. Bu da birçok kişinin temiz olmayan içme suyu sebebiyle sağlık kuruluşlarına başvurduğu gerçeği. Bunun sebebi ise kaynağını bilmediğimiz hazır sular ve her ne kadar sağlıklı denilse de yapılan testlerde bir o kadar içilebilirlik oranı düşük olan şebeke sularımız. Yapılan araştırmalara göre insan sağlığı için tehdit oluşturan faktörler açısından SU 6. sırada yer almakta.

Her şeyin başı sağlık. Eminiz ki bu konuda hepimiz hemfikirizdir. Gelin biraz Neden su arıtma cihazı kullanmamız gerektiğini inceleyelim. Hazır sularda 750 yi aşkın madde tespit edilmiştir. Bu maddeler sebepsiz ağrılara, böbrek rahatsızlıklarına, nörolojik ve nörofizyolojik rahatsızlıklara, ishal , kusma mide bulantısı gibi şikayetlere sebep olmaktadır.  Hepimiz yüzlerce damacananın doğal kaynağa taşınarak doldurulamayacağını biliyoruz. Doğal kaynaklardan alınan suların büyük depolarla dolum tesislerine taşınması fikri ise daha muhtemel. Su taşıyan araçlar ne kadar temiz? Ya da bu işlem için ne kadar titiz davranılıyor? Dolum yapıldıktan ne kadar süre sonra bu hazır sular bize ulaşıyor? Dolum dağıtım hizmet aşamaları ne kadar sürer bilmiyoruz ama bayat bir suyu kendi iradesiyle hiç birimizin içmek istemeyeceğini biliyoruz.

Aynı damacananın onlarca eve girip çıkması da olayın bir diğer acı yüzü. Önceden 3 yıl kullanımına izin verilen damacanaların son çıkan düzenlemeyle birlikte bir yılda 75 kez doldurulabilmesine ve bu doldurma işleminin toplamda 5 yıl olarak değiştirilmesine izin verildiği de bir diğer husus. Tek bir damacana 5 yıl boyunca yüzlerce farklı eve hizmet sağlar. Yukarıda da yer aldığı gibi hazır sulara pek te fazla güvenmememiz gerektiği aşikâr. Bizler sağlığımız ve maddi karlılığımız için ne yapabiliriz diye düşünmeye başladığımız sırada ise karşımıza Viva Su Arıtma Sistemleri çıkıyor.

Bir su arıtma sistemine sahip olmak hazır sular içerisinde yer alan sağlığımızı tehlikeye atan birçok maddeyi bizlere filtreleyerek, musluğu her açtığımızda bize taze kaynağından yeni alınmış gibi sağlıklı bir su kalitesi sunacaktır. Reverse Osmos teknolojisiyle sudaki mineralleri kaybetmeden bize filtreleme işlemi yapabilen Viva su arıtma cihazları aynı zamanda suyu mineral bakımından zenginleştirmek üzere kullandığı filtreyle su arıtma sistemlerine farklı bir boyut kazandırmaktadır. Farklı modellerde ve farklı fiyat aralıklarında olan cihaz seçeneklerinin hepsinde aynı çalışma prensibi hedef alınmıştır. Yalnız içme suyu olarak değil, çayınızda, yemeklerinizde kullanabileceğiniz, meyve ve sebzelerinizi klordan arıtılmış bir suda yıkayabilmeniz için de olanak sağlar.

Her an taze suya ulaşabilme imkânı sunan ve bizleri sutaşıma zahmetinden kurtaran su arıtma cihazları, aynı zamanda cebimizi de düşünmektedir. Kısa bir hesap yapacak olursak: 4 kişilik bir ailenin yeme, içme, meyve sebze yıkamak için haftalık ortalama 4 damacana su kullandığını varsayalım. Damacana başına 9 tl ödedikleri göz önüne alındığında haftalık 9x4:36 Tl, aylık bu ücret 144 Tl, yıllık 1728 Tl yapacaktır. 10 yılda ise 17280 tl yi bulacaktır. Yani bir arıtma cihazı edinip bunu 10 yıl kullanmanız sonucunda arıtma cihazı sizi bir araba sahibi yapacaktır. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında su arıtma sistemleri olarak kaliteli ve sağlıklı hizmet sağlayan Viva markası, tercih yapmanızda doğru bir karar olacaktır.

Copyrights © Viva Grup 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım My Medya